Do jakich odpadów najlepiej wykorzystać big bag
Do jakich odpadów najlepiej wykorzystać big bag

Do jakich odpadów najlepiej wykorzystać big bag

Planujesz w niedalekim czasie remont lub rozbiórkę? Musisz więc pod uwagę wywóz wszelkich odpadów materiałów budowlanych, które powstają z pokruszonego betonu i potłuczonej ceramiki budowlanej. Pamiętaj, że gruz nie wolno wrzucać do zwykłego kontenera na śmieci. W przypadku dużych placów budowy, sprawa jest wyjątkowo łatwa. Wystarczy postawić kontener na odpady. Jednakże nie zawsze jest taka możliwość, zwłaszcza jak urządzasz mieszkanie w bloku.

W takich właśnie przypadkach z pomocą przychodzą BiG Bagi. Do jakich odpadów najlepiej je wykorzystać? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Dlaczego warto wykorzystać worki Big Bag na gruz

Przede wszystkim dlatego, że są funkcjonalne, ergonomiczne oraz niezwykłe trwałe. Z łatwością można je również dostosowywać do własnych potrzeb. Wystarczy wybrać worek o odpowiedniej

Do jakich odpadów najlepiej wykorzystać big bag
Do jakich odpadów najlepiej wykorzystać big bag

nośności, konstrukcji oraz wymiarach. W przypadku gruzu poremontowego najlepiej spisują się worki wytworzone z tkanin niepowlekanych. Pamiętaj jednak, że worki Big Bag spełnią swoją funkcje tylko wtedy, gdy będziemy przestrzegać wszystkich zasad ich użytkowania.

Do nich zaliczamy:

  • W workach typu Big Ba nie zutylizujesz odpadów komunalnych, elektrycznych, elektronicznych czy z ostrymi krawędziami.
  • Do worków możesz wrzucać oprócz typowego gruzu również inne budowlane i poremontowe odpady, takie jak styropian czy różnego rodzaju folie.
  • Pamiętaj, że wywozem tego typu worku powinni zajmować się specjaliści przy pomocy odpowiednich maszyn i urządzeń transportowych.
  • Zachowaj szczególną uwagę podczas manewrowania workiem. Nie dopuszczaj do kontaktu żadnych ostrych krawędzi z workiem.
  • Worki typu Big Bag nie używamy w temperaturze poniżej -10 stopni Celsjusza, ponieważ mogą wtedy utracić pewne swoje wartości wytrzymałościowe. Nie przekraczaj również ich dopuszczalnej ładowności.

Jaki więc typ worka wybrać?

Tak jak już wspomnieliśmy wcześniej worki typu Big Bag skutecznie mogą służyć do składowania takich odpadów jak: gruz, złom, styropian, szkła czy innego tworzywa sztucznego poremontowego. Bez obaw do worka możesz też wrzucić wszelkiego rodzaju panele, płytki, zużyte wiadra po farbach czy również plastikowe rury. Zwłaszcza w tych wielkogabarytowych można również składować niektóre odpady biodegradowalne, takie jak np. trawa.

Worki Big Bag
Worki Big Bag

Jaki tylko typ worka będzie dla mnie odpowiedni? Należy podkreślić, że każde opakowania typu Big Bag charakteryzują się niezwykłą trwałością i łatwością w użytkowaniu. Przed remontem warto zastanowić, z jakimi gabarytami będziemy mieli do czynienia. Worki Big Bag mają przeróżne rozmiary, udźwig i gramaturę. Posiadają również odmienną liczbę uchwytów czy samą konstrukcję. Najbardziej uniwersalnymi do magazynowania i transportu są największe konstrukcyjne worki Big Bag. Wybierz model z otwartą górą, płaskim dnem oraz zaczepami. Dzięki takim zastosowaniom z łatwością zmagazynujesz i przetransportujesz każdego rozmiaru gruz. Jeżeli będziesz przechowywać odpady mocno pylące warto zaopatrzyć się w worki powlekane polipropylenowe.

Nie trzeba wyjaśniać, że przy różnego rodzaju remontach czy rozbiórkach produkuje się najróżniejsze śmieci. Są nimi nie tylko różnego rodzaju śmieci poremontowe typu gruz, ale również pozostałości po ekipie budowlanej. Wszystkie resztki z rur czy desek na pewno się nam nie przydadzą. Wymienione przykłady nie tylko zaśmiecają miejsce pracy, ale mogą także stworzyć zagrożenie, np. poprzez zagrodzenie drogi ewakuacji. Dlatego warto wszystko na bieżąco sprzątać i gromadzić w jednym miejscu. Do tego typu działalności z łatwością posłużą Ci wszystkie rodzaje worki Big Bag.

Elastyczne pojemniki Big Bag

Elastyczne pojemniki Big Bag nie tylko umożliwią zarówno wydajne składowanie odpadów, ale również ich odpowiednią segregacje czy transport. Dlatego jeśli zainteresował Cię powyższy temat nie zwlekaj i skontaktuj się już dziś z nami. Nasi specjaliści doradzą Ci jakie worki wybrać oraz które będą dla Ciebie najlepsze.

Zobacz również: