Co można przewozić w workach big bag?

Do jakich odpadów wykorzystać worki Big Bag?

  • Jak zadbać o porządek po remoncie w mieszkaniu? Co zrobić, by sprawnie pozbyć się odpadów budowlanych lub przemysłowych?
  • Czy kontener na gruz to jedyne rozwiązanie w składowaniu i wywożeniu różnego rodzaju śmieci, jakie mogą powstawać w gospodarstwach domowych, czy w niewielkich przedsiębiorstwach?

Sprawdzoną i godną polecenia alternatywą dla kontenerowego magazynowania czy transportu odpadów mogą być worki wielkogabarytowe, czyli elastyczne pojemniki Big Bag. Dzięki swoim unikatowym właściwościom worki Big Bag znajdują obecnie szerokie zastosowanie nie tylko w branży rolno-spożywczej, czy chemicznej, ale także budowlano-remontowej.

Elastyczne worki Bag Bag jako alternatywa dla kontenerów na gruz

Popularnym pojemnikiem na odpady budowlane, remontowe i przemysłowe są wytrzymałe oraz bardzo ładowne kontenery na gruz. Bez wątpienia magazynowanie odpadów w

specjalnych kontenerach ma wiele zalet, ale warto rozważyć również opcję korzystania z elastycznych pojemników na śmieci, czyli worków Big Bag. Jeśli musicie pozbyć się niezbyt dużej ilości odpadów, albo nie dysponujecie własnym podwórkiem, na którym można byłoby postanowić sporych rozmiarów kontener na gruz, powinniście zaopatrzyć się właśnie w praktyczne i zajmujące niewiele miejsca
worki Big Bag. Big Bagi mogą pomieścić nawet około 2 ton śmieci, cechują się bardzo elastyczną budową, łatwo dopasowują się do kształtu i konkretnych potrzeb poszczególnych odpadów, które w nich magazynujemy lub wywozimy.

Jakie odpady można, a jakich nie wolno wrzucać do Biga Bagi?

Wielkogabarytowe worki elastyczne zwane Big Bagami będą odpowiednie do składowania takich odpadów jak: gruz, złom, tworzywa sztuczne, styropian z kawałkami tynku, płyty kartonowo-gipsowe, szkło, śmieci segregowane np. makulatura. Bez obaw do Biga Baga możecie także wrzucać płytki, panele, wiadra po farbach i zaprawach, zużyte worki po gipsie i klejach, ja również plastikowe rury. W worku typu Big Bag z powodzeniem można gromadzić ponadto niektóre odpady biodegradowalne – takie jak np. trawa.

Warto wiedzieć, że do tego rodzaju pojemników elastycznych nie powinno się wrzucać odpadów komunalnych, elektrycznych, elektroniki, jak również środków chemicznych, wełny mineralnej, papy oraz azbestu. Jeśli macie w planach wywóz odpadów w workach typu Big Bag, pamiętajcie, że do tego celu powinno się używać tylko specjalnych urządzeń transportowych.

Jaki typ worka Big Bag wybrać do składowania i wywózki odpadów?

Wszystkie opakowania typu worek Big Bag charakteryzują się trwałością, łatwością w codziennym użytkowaniu oraz szybkością załadunku. Jednakże zanim odpowiemy na to jakże ważne postawione wyżej pytanie, musimy przypomnieć, że worki Big Bag mają przeróżne wymiary, udźwig i gramatury, jak również odmienną ilość uchwytów i samą konstrukcję. Z tymi właściwościami nierozerwalnie związane jest właśnie przeznaczenie poszczególnych rodzajów worków Big Bag. Do magazynowania i transportu odpadów najlepiej nadają się największe konstrukcyjnie worki Big Bag o wymiarach 90x90x120 cm (z otwartą górą, płaskim dnem oraz z czterema zaczepami, które są wykonane z tkanin polipropylenowych powlekanych). Taki materiał zabezpiecza umieszczone w nich śmieci przed przedostaniem się wilgoci ze środka opakowania. Właśnie dlatego Big Bagi polipropylenowe powlekane idealnie nadają się do przechowywania odpadów mocno pylących np. takich jak gruz, potłuczona ceramika, fragmenty cegieł, pustaków, dachówek, czy kafli jak również mocno skruszony beton.

Nowoczesne worki Big Bag można łatwo umieszczać na stojakach albo w razie potrzeby również w innych pojemnikach np. kontenerach na gruz. Elastyczne Big Bagi to uniwersalne worki wielokrotnego użytku, które dzięki wzmocnionej strukturze mogą po każdym opróżnieniu przez długi okres czasu służyć wam do bezpiecznego magazynowania
i sprawnego wywozu przeróżnych odpadów. Starannie dobrane worki Big Bag pozwolą wam na uporządkowanie przestrzeni po remoncie, czy budowie, dzięki nim zwiększycie wydajność i polepszycie organizację swojej pracy oraz zaoszczędzicie mnóstwo czasu, co jest przecież na wagę złota zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.

Style switcher RESET
Body styles
Color scheme
Background pattern
Background image