Jak przewozić worki typu Big Bag?

Worki Big Bag nie są jeszcze dobrze znane, więc ich zastosowanie pozostaje dla wielu osób wielką niewiadomą. Warto więc wspomnieć, że jest to nowoczesny model elastycznego kontenera, który świetnie sprawdzi się przy transporcie i przechowywaniu trudnych materiałów. Worki typu Big Bag znajdują szerokie zastosowanie m.in. w przemyśle paszowym, chemicznym oraz spożywczym. Co jeszcze warto wiedzieć na ich temat?

Do jakich produktów można użyć worków typu Big Bag?

Jak przewozić worki typu Big Bag?
Jak przewozić worki typu Big Bag?

Producent worków Big Bag zapewnia, że są one całkowicie bezpieczne i nadają się do przewożenia różnorodnych materiałów. Jednak warto pamiętać, że dobrać odpowiedni rozmiar do wybranego produktu. Poniżej przedstawiamy Wam najpopularniejsze worki Big Bag wraz z ich zastosowaniem.

Przy wyborze worka typu Big Bag warto też zwrócić uwagę na materiał, z którego został wykonany. Te ażurowe powinno się wykorzystywać do transportu warzyw i owoców (ziemniaki, buraki itp.), drewna kominkowego i zrębków drewnianych. Natomiast powlekane nie sprawdzą się w przypadku materiałów wymagających wentylacji.

Przewożenie worków Big Bag

Ważny jest również sposób, w jaki transportujemy worki Big Bag. Niestety w wielu przypadkach nie są one prawidłowo zabezpieczone. Warto pamiętać, że przewożenie worków Big Bag wymaga stosowania się do odpowiednich procedur. Dzięki temu zyskamy pewność, że ich transport będzie bezpieczny. Wiele przedsiębiorstw popełnia zasadniczy błąd, a mianowicie nie zabezpiecza odpowiednio worków. Niektórzy tylko je przypinają odpowiednim pasem, a jeszcze inni rezygnują nawet z tego. Jak więc prawidłowo transportować worki Big Bag?

Przewożenie worków Big Bag wymaga dużej precyzji. Przede wszystkim należy być wyposażonym w maty, nadmuchiwane poduszki oraz kartony lub palety. Na matach ustawiamy palety, a dopiero na nich układamy Big Bagi, a następnie kartony. Wzdłuż worków warto ułożyć nadmuchiwane poduszki otoczone kartonami. Oczywiście każdy z Big Bagów powinno się też zapiąć pasami. Dzięki temu worki będą odpowiednio zabezpieczone i unikniemy niebezpiecznych sytuacji. W ten sposób zabezpieczone Big Bagi można też bez obaw transportować do różnych krajów i możemy być pewni, że spełnimy wszystkie przepisy.