Jakie materiały sypkie można przechowywać w workach Big Bag?

Przechowywanie materiałów sypkich

Materiały sypkie to takie, które składają się z drobnych ziaren lub małych i niespojonych ze sobą kruchych cząstek, łatwo rozpadających się na mniejsze fragmenty. Do materiałów sypkich należą zarówno produkty z branży budowlanej (gips, piasek, żwir, cement, ruda, żużel, sól drogowa), jak i z branży spożywczej (ziarna zbóż, mąki, cukier, kawa).

Przechowywanie materiałów z branży chemicznej

Przechowywanie materiałów z branży chemicznej (barwniki, materiały wypełniające, sadze, popioły itp.). Zgodnie z obowiązującymi przepisami BHP przy magazynowaniu wszelkich materiałów sypkich należy zapewnić im odpowiednią, dość rozległą powierzchnię składową, która przy zachowaniu naturalnego kąta zsypu, umożliwi zachowanie bezpiecznych przejść lub przejazdów wokół miejsc składowania.

Worki Big Bag
Worki Big Bag

Jak przechowywać materiały sypkie?

Sprawdzonym sposobem na bezproblemowy transport i bezpieczne przechowywanie materiałów sypkich jest stosowanie profesjonalnych worków o wzmocnionej strukturze typu Big Bag.

Elastyczne kontenery – czyli niezawodne worki Big Bag

Big Bagi zwane inaczej workami wielkogabarytowymi lub nawet elastycznymi kontenerami są wykonane z tkaniny polipropylenowej. Charakteryzują się prostą budową, ponadprzeciętną wytrzymałością oraz ergonomicznymi kształtami, które pozwalają w nich łatwo transportować i bezpiecznie magazynować różnego rodzaju materiały. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów worków Big Bag, które różnią się między innymi pod względem rozmiarów, konstrukcji, wysokości, materiału wykonania oraz swojego rekomendowanego przeznaczenia. Dzięki takiemu bogactwu właściwości worki Big Bag są uniwersalne, a zarazem idealnie dopasowane do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Worki Big Bag – dlaczego warto magazynować w nich artykuły sypkie?

Big Bagi mają dużą ładowność (od 100 do 2000 kg), gwarantują sprawny i szybki załadunek, dlatego są idealne do przewożenia i przechowywania materiałów sypkich np. takich jak: piasek, gruz, potłuczone kafelki, zboża, nawozy, granulaty, a nawet drobne elementy z plastiku czy drewna. Atutem opisywanych tutaj worków Big Bag jest również ich wytrzymałość i ergonomiczny kształt (przeważnie z płaskim, kwadratowym dnem), który łatwo dopasowuje się do struktury umieszczanego w nich materiału.

Jak dopasować worki Big Bag do przechowywania materiałów sypkich?

Jeśli macie w planach zakup takich elastycznych kontenerów, powinniście zawsze uwzględniać ich zalecane przeznaczenie i kierować się konstrukcją, nośnością, jak również grubością materiału, z którego poszczególne typy worków Big Bag są wykonywane. Ze względu na rodzaje magazynowanych produktów można wyróżnić dwa typy materiałów, z których produkuje się elastyczne kontenery, czyli worki Big Bag:

Tkaniny polipropylenowe niepowlekane

To one gwarantują ciągłą cyrkulację powietrza, dlatego też z powodzeniem wykorzystuje się je do produkcji worków
Big Bagi
przeznaczonych do przechowywania zbóż, mąk, nawozów lub innych artykułów z szeroko pojętej branży rolno-spożywczej, gdzie szczególnie liczy się ochrona przed przegrzaniem, patogenami i pleśnią.

Tkaniny polipropylenowe powlekane

Te z kolei stanowią niezawodną ochronę przed przedostaniem się wilgoci na zewnątrz, dlatego też są idealne do produkcji worków Big Bag przystosowanych do transportu i magazynowania materiałów pylących takich jak np. gruz.

Kilka zalet Big Bagów czyli worków wielkogabarytowych

Kontenery elastyczne czyli worki Big Bag to bezpieczne, ekonomiczne i praktyczne rozwiązanie dla pracowników tych branż, gdzie zachodzi potrzeba transportu oraz przechowywania różnego rodzaju artykułów sypkich. Dzięki stosowaniu worków Big Bag możecie cieszyć się szybkim załadunkiem, ograniczeniem zajmowanej powierzchni i mieć pewność, że magazynowe produkty zachowają swoje właściwości. Co więcej wytrzymałej ergonomiczne worki Big Bag po każdym opróżnieniu wcześniejszej zawartości możecie stosować jako opakowania wielorazowe. Warto zapoznać się z bogatą ofertą worków Big Bag, wśród których znajdziecie również przyjazne dla środowiska i ekonomiczne kontenery elastyczne, wywodzące się z rynku wtórnego.

Zobacz również: Big Bag Cena | Big Bag Zboże | worek big bag | Big Bag | Big Bagi |Big Bag Gruz

Zobacz również: