Big Bags

W obecnej chwili stały się najbardziej popularnym opakowaniem wielkogabarytowy na rynku. Bardzo łatwy sposób projektowania i wytworzenia pozwala na uszycie dowolnego worka, który może mieć zastosowanie w każdej dziedzinie przemysłu. Worki big bags są produkowane z tkanin polipropylenowych (PP), mogą być niepowlekane i tzw. laminowane (powlekane, nieoddychające). Można je dzielić na płaskie i okrągło tkane. Tkaniny PP są stabilizowane UV i w pełni podlegają recyklingowi, co bezpośrednio wpływa na ochronę środowiska i ekonomiczne oszczędności. Kluczowe cechy naszych worków big bag obejmują wysoką wytrzymałość, odporność na warunki atmosferyczne, elastyczność, bezpieczeństwo, łatwość obsługi oraz ekologiczność. Dzięki wysokiej jakości materiałom i starannej produkcji, nasze worki big bag zapewniają niezawodność i wytrzymałość, chroniąc Twoje produkty w każdych warunkach. Najczęściej spotykane rodzaje uchwytów worków big bag to:

  • jedno zaczepowe,
  • dwu zaczepowe i cztero zaczepowe.

Worki big bag mogą być również uzbrajane we wkładki z filii LDPE.

Można je wyposażyć w konstrukcję wewnętrzną (stabilizator), która powoduje, że worki nie ulegają odkształceniom po zasypie. Spotyka się również na rynku podział worków big bag ze względu na ich przewodność elektryczną, są to worki typu B i typu C. Tego typu opakowań używa się do transportu materiałów elektryzujących się.

Worki Big Bags wykorzystywane są do przechowywania i transportowania materiałów sypkich, pylących się i granulowanych takich jak np.

piasek,
gruz,
węgiel,
chemikalia itp.

Worki big bag są szeroko wykorzystywane w różnych branżach i sektorach gospodarki. Stosowane są m.in. w przemyśle paszowym- do przechowywania i transportu różnych produktów rolnych, takich jak ziarno, nasiona, nawozy, czy pasze dla zwierząt; spożywczym – do przechowywania i transportu składników spożywczych, jak mąka, cukier, czy ryż; chemicznym – do transportu i przechowywania chemikaliów w proszku, granulatach lub płynach; przemysł energetyczny – do przechowywania i transportu paliw, takich jak węgiel, pellety drzewne, czy biomasę; recykling do zbierania i transportu materiałów do recyklingu, takich jak plastik, metal, czy papier. Ten typ opakowania jest szczególnie ceniony ponieważ dzięki prostocie w napełnianiu oraz ergonomicznym kształtom pozwala na zaoszczędzenie miejsca podczas magazynowania i transportu.

Producenci worków typu big bag oferują całą gamę ich typów a ich wykonanie, konstrukcja i materiały zależą od przeznaczenie worka i indywidualnych potrzeb.

Jednorazowe (współczynnik bezpieczeństwa najczęściej SF 5:1)
Wielokrotnego użytku (współczynnik bezpieczeństwa najczęściej SF 6:1)

Ilość uchwytów/zaczepów:

Jeden: przeznaczone do produktów sypkich i granulowanych
Dwa: często przeznaczone do nawozów sztucznych Dzięki temu że uchwyty i korpus worka zrobione są z tego samego kawałka tkaniny, są one wytrzymałe.
Cztery: na każdym rogu. Najczęstszy typ big baga używany do materiałów sypkich, pylących się czy granulowanych.

Uchwyty mogą być wszyte w przeróżny sposób np. przyszywane wzdłuż krawędzi, mogą mieć pomocnicze uchwyty lub pas załadunkowy.

Modele worków Big Bag

Dno worka Big Bag

Klasyczny worek big bag z górnym otworem

Dno worka Big Bag

Worek Big Bagi z górnym kominem zasypowym

Dno worka Big Bag

Worek Big Bagi z dolnym kominem zasypowym

 

Niezawodne worki Big Bag

W wielu branżach, takich jak budowlana czy rolno-spożywcza, kluczową rolę odgrywa prawidłowe opakowanie produktu, które nie tylko ułatwi jego magazynowanie, ale także późniejszy transport. W takiej sytuacji najlepiej jest wykorzystać worki Big Bag, które idealnie sprawdzą się do przechowywania różnego rodzaju materiałów sypkich.

Worki Big Bag są czymś więcej, niż typem elastycznego kontenera – dzięki możliwości dopasowania ich do konkretnych potrzeb danego surowca, świetnie sprawdzą się w jego prawidłowym przechowywaniu materiałów sypkich, zapewniając przy tym odpowiednie warunki zewnątrz oraz wewnątrz opakowania.

Materiały wykorzystane do produkcji worków

Producenci worków typu big bag oferują wiele rozwiązań, a wykonanie, konstrukcja i materiały z jakich wykonane są worki, zależą od przeznaczenie i indywidualnych potrzeb.

Worki Big Bag jednorazowe: (współczynnik bezpieczeństwa najczęściej SF 5:1)

Worki wielokrotnego użytku (współczynnik bezpieczeństwa najczęściej SF 6:1)

W zależności od rodzaju magazynowanego produktu, wyróżniamy dwa typy materiałów:

Worki bez pyłowe wykonane z tkaniny – polipropylen powlekany

Worki Big Bag wykonane z tego typu materiału skutecznie zabezpieczają opakowany produkt przed przedostaniem się wilgoci z zewnątrz opakowania, dzięki czemu idealnie sprawdzą się do magazynowania materiałów sypkich, pylących się, takich jak zboża, ziarno i pasze. Tego typu worki, idealnie nadają się do transportu materiałów sypkich z zachowaniem czystości (worki big bag bez pyłowe).

Worki wykonane z tkaniny – polipropylen niepowlekanej

Produkty, takie jak ziarna zbóż, podczas składowania wymagają cyrkulacji powietrza. Dzięki zastosowaniu tkaniny niepowlekanej, worki zapewniają utrzymanie prawidłowej temperatury wewnątrz opakowania, tym samym nie narażając jego zawartości na przegrzanie, mogące przyczynić się do rozwoju patogenów i pleśni.

Worki Big Bag wielokrotnego użytku

Oferowane przez nas worki Big Bag, dzięki wzmocnionej strukturze, mogą być stosowane wielorazowo, po każdym opróżnieniu wcześniejszej zawartości, co sprawia, że ich jednorazowy zakup nie ogranicza się do jednorazowego użycia.

W naszej ofercie znajdą Państwo nowe, zindywidualizowane projekty worków typu Big Bag oraz szeroki wachlarz kontenerów elastycznych, pochodzących z rynku wtórnego, dzięki czemu mogą Państwo nabyć opakowanie idealnie dopasowane do Państwa potrzeb.

Ceny worków big bag

Ceny są uzależnione od wymiarów i worków.

Big bagi o ładowności 500 kg: 20 zł netto

Big bagi o ładowności 1000 kg: 23 zł netto

Ilość worków w minimalnym zamówieniu to 30 sztuk

Jeśli potrzebujesz big bagów okazjonalnie np. do wywozu gruzu czy odpadów remontowych, sugerujemy skorzystanie z usług wyspecjalizowanych firm świadczących usługi wywozu śmieci.

Style switcher RESET
Body styles
Color scheme
Background pattern
Background image